ЛЕТО 2022      

ЛЕПТОКАРИЈА

Лептокарија е лоцирана на најубавиот дел на брегот под Олимп. Лептокарија ја поврати својата “стара слава” поради фактот што во последно време многу се изгради како на пример: центарот на градот со голема пешачка зона, уредена плажа, шеталиште, убав голем парк, многу хотели, ресторани, кафичи и продавници.

Хотел Платанос – со убав двор, со 1/2, 1/3 и 1/4 (2 поединечни кревети и два кревети на спрат) студија на 80 – 90 м од плажа, секоја соба со TWC, кујна одделена од спалната, тераса, тв, клима (доплата за клима по 5 € по ден). Собите на поткачено приземје немаат клима. Агенцијата организатор не може да  ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектот каде што е наведен како бесплатна услуга.

ЛЕПТОКАРИЈАХОТЕЛ ПЛАТАНОС
СТУДИЈА
ПЕРИОДНОЌИ1/21/31/4
09.06-16.067110120130
16.06-23.067150160170
23.06-30.077200210220
30.06-07.077220230240
07.07-14.077230240250
14.07-21.077250260270
21.07-28.077260270280
28.07-04.087260270280
04.08-11.087260270280
11.08-18.087260270280
18.08-25.087240250260
25.08-01.097210220230
01.09-08.097170180190
08.09-15.097140150160
Доплата за туристичка такса 0,5 € – 1 € по соба на ден (во агенција).
Цените се изразени во евра за наем на студио за 7 ноќевања.
Автобуски превоз: Во 05:00 од Прилеп.
Враќање: Лептокарија 14:30 ч. по локално време.
Цена за превоз: 1900 ден.повратнен билет. За деца до 14 год 1200 ден.
Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 год – 200 ден, од 65 – 70 год. – 400 ден.
За  хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.
Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето  во 14:00 ч по локалno време.
Можност за плакање со visa и mastercard. За плаќање на 3 рати + 5 % од цената.
Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 62 ден.).

Т.А ДАЈО ТУРС НЕГОТИНО

Останати услови :

 • Патниците се должни  1 ден пред поаѓање да се информираат во агенција во врска со патувањето.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 10-15 минути пред поаѓањето.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира превозното средство
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Т.А Дајо Турс“ и на самата агенција.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.